avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 223 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Act aditional la CIM pentru urmariea angajatului prin ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Act aditional la CIM pentru urmariea angajatului prin GPS

Buna ziua,
Lucrez ca agent de teren pentru o companie din Bucuresti si in urma noilor prevederi legale din 7 august 2017 referitoare la pontaj, angajatorul meu vrea sa ne instaleze o aplicatie de monitorizare prin GPS pe telefonul mobil.

As vrea sa stiu in ce masura este legal sa se recurga la aceasta masura si de asemenea ce riscuri legale imi asum daca refuz sa semnez actul aditional la CIM care face referire la monitorizarea prin GPS.

Alte discuții în legătură

Monitorizare gps angajati sergynyo sergynyo Buna ziua, Intr-o uzina din Romania, patronul doreste sa-si monitorizeze angajatii prin GPS. Mai exact, se doreste sa se implementeze un gadget care sa ... (vezi toată discuția)
Soft de monitorizare a activitatii angajatului trafy trafy Sunt angajat la o firma care are un contract cu o institutie publica. Ei au facut o cerere la noi sa le livram si instalam un soft care sa monitorizeze ... (vezi toată discuția)