avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 295 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incetare CIM in REVISAL si suspendare neoperata in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incetare CIM in REVISAL si suspendare neoperata in REVISAL

am incetat in REVISAL un contract de munca si am uitat sa introduc 3 zile de CFP, mai pot sa revin ca sa introduc si aceste 3 zile ca suspendare?
Cel mai recent răspuns: sofia02 , utilizator 15:50, 12 Septembrie 2017
Da, le puteti introduce.

Pasii :
- anulati incetarea c.i.m.
- operati suspendarea si incetarea suspendarii c.i.m.
- operati incetarea c.i.m.
Multumesc frumos!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Situatie: cfp si cm anymaryh anymaryh Buna ziua! Va rog sa ma ajutati in urmatoarea situatie : un salariat a facut cerere de cfp art 54 CM pentru interese personale, in perioada 07.05 - ... (vezi toată discuția)
Cfp se inregistreaaza in revisal cf h.g 500/2011? Arion Ramona Arion Ramona Buna ziua,as dori sa stiu si eu 1. concediile fara plata a angajatilor se inregistreaza in Revisalul cel nou? 2.se inregistreaza ca si suspendare? 3.se ... (vezi toată discuția)
Data incetarii suspendarii in revisal iirina_19 iirina_19 Am un contract suspendat in perioada 19.10-18.11(23 zile fara plata) si am trecut in revisal data inceput suspendare=19.10(prima zi de concediu fara plata) si ... (vezi toată discuția)