Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cumul pensie-salar
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cumul pensie-salar

Poate cineva sa indice un act normativ in vigoare care interzice cumulul pensie-salar?
www.avocatnet.ro/content/art...

Vedeti in ce masura gasiti raspunsul in articolul avocat net din zilele trecute.
Multumesc pentru directionarea spre proiectul de lege adoptat in Senat. De acolo si din toate celelalte documente nu a reiesit daca a trecut prin toate etapele de aprobare, daca a fost publicata in Monitorul Oficial si de cand se aplica. Sunt cadru didactic si am o colega care se afla in aceasta situatie si nu stie la ce sa se astepte in viitorul apropiat.