Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Minor nerecunoscut de tata, răpit de la mama mea. Cum ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Minor nerecunoscut de tata, răpit de la mama mea. Cum îl pot lua înapoi?

Am și eu o întrebare eu am fost plecata din tara și copilu meu a ramân cu mama mea și după un timp tata la fata mi.a luat copilu de la mama fără voia ei Cum as putea lua copilu de la el repet el nui nici trecut în certificat ca tata nui nici recunoscut dar nu vrea sa îmi dea copilu
Admin, administrator
Buna sear4a,
Va trebui sa va adresati atat autoritatatii nationala pentru protectia familiei si a drepturilor copilului cat si instantei.
Anunţaţi urgent la Poliţie, el nu are nici un drept legal asupra copilului
Fără instanță nul pot lua de la el atâta timp cât el nu are nici un drept asupra ei el ptr ea este ca și un străin ptr ca nu are nimik sa dovedească cai tata ei
Nu ai nevoie de instanţă, ai nevoie de Poliţie.
Politia cică trebuie sal dau în judecata ca sa pot lua fata de la el... Dar ei nu înțeleg ca fata îi trecuta pe numele meu și el nui nici trecut în certificat nu se dovedește cu nimic cai tata ei și automat nu trebuie sa stea fata la el