avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 665 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Minor nerecunoscut de tata, răpit de la mama mea. Cum ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Minor nerecunoscut de tata, răpit de la mama mea. Cum îl pot lua înapoi?

Am și eu o întrebare eu am fost plecata din tara și copilu meu a ramân cu mama mea și după un timp tata la fata mi.a luat copilu de la mama fără voia ei Cum as putea lua copilu de la el repet el nui nici trecut în certificat ca tata nui nici recunoscut dar nu vrea sa îmi dea copilu
Ultima modificare: Marți, 10 Octombrie 2017
Admin, administrator
Cel mai recent răspuns: asaofi , utilizator 16:03, 14 Octombrie 2017
Buna sear4a,
Va trebui sa va adresati atat autoritatatii nationala pentru protectia familiei si a drepturilor copilului cat si instantei.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Anunţaţi urgent la Poliţie, el nu are nici un drept legal asupra copilului
Fără instanță nul pot lua de la el atâta timp cât el nu are nici un drept asupra ei el ptr ea este ca și un străin ptr ca nu are nimik sa dovedească cai tata ei
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu ai nevoie de instanţă, ai nevoie de Poliţie.
Politia cică trebuie sal dau în judecata ca sa pot lua fata de la el... Dar ei nu înțeleg ca fata îi trecuta pe numele meu și el nui nici trecut în certificat nu se dovedește cu nimic cai tata ei și automat nu trebuie sa stea fata la el

Alte discuții în legătură

Minor rapit de tatal biologic ContSters386287 ContSters386287 Sunt mama unui minor. Sunt parintele lui legal. Tatal copilului a furat acest copil. El nu este parinte legal. Este un barbat foarte violent si nu nu imi ... (vezi toată discuția)
Executare silita minori ContSters372480 ContSters372480 buna seara as avea si eu o intrebare avem si noi o executare silita pentru un minor de 6 ani tatal si bunici refuza sal dea si il influenteaza sa nu mearga ... (vezi toată discuția)
Copilul nu mai vrea să stea cu tatăl biologic și a plecat la mama mea, iar el face mult scandal din acest motiv. ce șanse sunt să rămână la bunici? Meryy Meryy În primul rând buna seara tuturor,vin și eu cu o problema un pic mai delicată.cu multi ani in urma eram cu fostul soț și într-o perioadă proastă am ... (vezi toată discuția)