avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 174 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie anticipată si munca in străinătate
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie anticipată si munca in străinătate

Buna seara. In 2014, intreband la casa de pensii, cand am depus dosarul de pensie anticipată au zis ca pot munci in starinatate daca sunt pensionata anticipat.Acum am intrebat la Anaf si ei au zis ca nu am dreptul.S-a modificat legea din nou, din 2014? Va multumesc

Alte discuții în legătură

Pensie anticipata si munca in strainatate radalexa radalexa In cazul in care ma pensionez anticipat,pot munci in strainatate cu contract de munca?este legal,sau trebuie sa renunt la pensie? (vezi toată discuția)
Pensionare anticipata croi croi Am 31 de ani vechime dintre care 13 ani gr II.Sunt nascuta in 27 ianuarie 1958.Cand pot iesi la pensie anticipat, ce penalizare voi avea . (vezi toată discuția)
Cand trebuie depuse actele (dosarul) pentru pensie anticipata Pilu Pilu Buna seara, as avea o rugaminte, daca ma poate ajuta cineva: Sotia, cadru didactic, indeplineste conditiile de pensionare anticipata in luna martie 2016. Dar, ... (vezi toată discuția)