Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Pfa radiat in anul 2014
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Pfa radiat in anul 2014

Va rog sa ma ajutati
Am avut un PFA din anul 2011 pana in anul 2014 cand l-am radiat am depus declaratiile pe acesti ani (220 si 200) dar nu am depus declaratia 600 in primul rand pt. anul 2011 m-am incadrat in suma minima, 2013, 2014 am fost angajat cu 2 ore iar pt 2012 6 luni a fost la casele de sanatate si de la 1 iulie a fost la anaf . Intrebarea mea este legal vorbind pentru anul 2012 contributia de pensi( CAS ) ar trebui sa o mai achit in cazul in care anaful va face impuneri din oficiu pfa-ul este radiat . Ce temei legal este pentru cele radiate referitor la contributiile de pensii (CAS) ??
Va multumesc anticipat!
george-neagu, moderator