avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 612 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Pfa radiat in anul 2014
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Pfa radiat in anul 2014

Va rog sa ma ajutati
Am avut un PFA din anul 2011 pana in anul 2014 cand l-am radiat am depus declaratiile pe acesti ani (220 si 200) dar nu am depus declaratia 600 in primul rand pt. anul 2011 m-am incadrat in suma minima, 2013, 2014 am fost angajat cu 2 ore iar pt 2012 6 luni a fost la casele de sanatate si de la 1 iulie a fost la anaf . Intrebarea mea este legal vorbind pentru anul 2012 contributia de pensi( CAS ) ar trebui sa o mai achit in cazul in care anaful va face impuneri din oficiu pfa-ul este radiat . Ce temei legal este pentru cele radiate referitor la contributiile de pensii (CAS) ??
Va multumesc anticipat!
Ultima modificare: Miercuri, 18 Octombrie 2017
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Depunere declaratii pfa traducator sonia1978 sonia1978 Buna ziua, Sunt traducator PFA, inregistrat la Adm. Financiara, in sistem real, neplatitor de TVA. Anul trecut in luna ianuarie am depus la Adm. Financiara ... (vezi toată discuția)
Declaratii si contributii Roxie Roxie Buna ziua, Sunt PFA si anul trecut, pe tot anul, am avut venituri de 856 ron din activitatea PFA. In paralel, din luna august, am inchiriat un apartament, cu ... (vezi toată discuția)
Declaratii,contracte pfa & semnatura electronica Ankora Ankora 1.Ce declaratie se depune si unde in termen de 15 zile de la infiintarea PFA-neplatitor TVA, CAEN 7311, iar apoi care sunt cele obligatorii, unde se depun si ... (vezi toată discuția)