avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 484 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Decizie de impunere anuala CASS 2012
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Decizie de impunere anuala CASS 2012

Am primit de la ANAF o decizie de impunere anuala pt CASS aferenta anului 2012. Categoria de venit din declaratie: venituri din investitii in suma de 9504 lei, suma de plata: 528 lei. Precizez ca aveam atunci calitatea de coasigurat, nu obtineam. Singurele venituri erau dobanzile la contul din banca care nu se ridicau la venitul lunar impus in decizie de 792 lei/luna. As dori sa stiu daca pot beneficia de prevederile legii 225/2015? Sau exista o alta cale de atac impotriva acestei decizii?

Alte discuții în legătură

Decizie de impunere anuala anaf vasi_patrusel vasi_patrusel De cateva zile, mama mea a primit prin posta, de la ANAF \\"Decizia de impunere anuala pentru plata CASS\\", conform careia trebuie sa plateasca 468 ... (vezi toată discuția)
Restituire cass ika ika Buna ziua, In data de 27.12.2018, mi s-a instituit poprire pe contul de economii, pentru neplata contributiei cass pentru anul 2012, in valoare de\"celebra ... (vezi toată discuția)
Lege 225/2015-cass danacla danacla Buna ziua, Referitor la legea 225/2015 doresc sa va intreb daca eu intru in categoria persoanelor care vor primi banii luati la CASS din 1 ianuarie 2012 ... (vezi toată discuția)