Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Refacere drum
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Refacere drum

O firma de constructii a refacut cursul unui parau, a taluzat malurile si a refacut(betonat) albia. Toate utilajele grele, respectiv rabe, betoniere, excavatoare cu senile au trecut zilnic , de dimineata pana seara pe un drum pietruit ce face accesul din soseaua principala, de-a lungul paraului reabilitat , la mai multe zeci de garaje si case particulare .Garajele sunt construite pe terenul concesionat de la primarie Drumul de acces, care initial era pietruit, a fost distrus de utilaje, iar in prezent , cand ploua este aproape impracticabil, riscand sa distrugem masinile. Va rog sa-mi spuneti cine este responsabil de refacerea drumului : primaria sau firma care a efectuat lucrarea? In cazul in care nu reface nimeni drumul unde ne putem adresa cu o petitie ? Multumesc !
george-neagu, moderator