Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cum sa procedez?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cum sa procedez?

Locuiesc la parter,si din aprilie pana acum a refulat in baie din teava de evacuare, infundata de ceilalti locatari ai scarii,dupa cum afirma instalatorul blocului.Desi administratorul a fost instiintat de fiecare data,si cunoaste situatia,nu a lasat instalatorul sa schimbe teava,sau sa-mi dea el sau presedintele blocului,numar de inregistrare pe sesizarea pe care le-am dat-o.Multumesc!
Nu dati vina pe administratorul de imobil
Administratorul de imobil este strict angajatul asociatiei de proprietari cu limita de competenta de executie hotarari ale adunarii generale,decizii ale comitetului executiv si ale presedintelui de asociatie
Administratorul de imobil in calitate de angajat nu are competenta sa dispuna de la sine putere executarea de interventii la partea comuna de imobil
Presedintele de asociatie ca reprezentant legal al asociatiei de proprietari detine autoritatea si competenta sa dispuna masurile necesare respectarii si aplicarii dispozitiilor in vigoare,sa asigure buna functionare a partii comune de constructii si de instalatii din condominiu