avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 228 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cum sa procedez?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cum sa procedez?

Locuiesc la parter,si din aprilie pana acum a refulat in baie din teava de evacuare, infundata de ceilalti locatari ai scarii,dupa cum afirma instalatorul blocului.Desi administratorul a fost instiintat de fiecare data,si cunoaste situatia,nu a lasat instalatorul sa schimbe teava,sau sa-mi dea el sau presedintele blocului,numar de inregistrare pe sesizarea pe care le-am dat-o.Multumesc!
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 11:32, 26 Octombrie 2017
Nu dati vina pe administratorul de imobil
Administratorul de imobil este strict angajatul asociatiei de proprietari cu limita de competenta de executie hotarari ale adunarii generale,decizii ale comitetului executiv si ale presedintelui de asociatie
Administratorul de imobil in calitate de angajat nu are competenta sa dispuna de la sine putere executarea de interventii la partea comuna de imobil
Presedintele de asociatie ca reprezentant legal al asociatiei de proprietari detine autoritatea si competenta sa dispuna masurile necesare respectarii si aplicarii dispozitiilor in vigoare,sa asigure buna functionare a partii comune de constructii si de instalatii din condominiu

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plangere administrator bloc Geta Dinu Geta Dinu Buna ziua! Locuiesc intr-un bloc cu 9 etaje la parter, orice teava comuna sparta i-mi inunda apartamentul .In decurs de un an 6 inundatii de la etajele ... (vezi toată discuția)
Prejudiciu teava comuna sparta AlissaT AlissaT Buna ziua! Am neaparat nevoie de raspunsul la intrebarea: daca s-a spart o teava comuna de la baie in dreptul apartamentului meu, cine plateste reparatiile, ... (vezi toată discuția)
Asociatie proprietari-neefectuare reparatii mihaela_simi mihaela_simi Buna ziua, Locuiesc la ultimul etaj al unui bloc si deseori am inundatii din cauza faptului ca terasa nu este bine izolata. Am sesizat verbal acest aspect ... (vezi toată discuția)