Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Asociatie proprietari-neefectuare reparatii
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Asociatie proprietari-neefectuare reparatii

Buna ziua,
Locuiesc la ultimul etaj al unui bloc si deseori am inundatii din cauza faptului ca terasa nu este bine izolata. Am sesizat verbal acest aspect administratorului, dar nu se iau masuri, iar problemele apar anual. Cum as putea rezolva situatia pe cale legala?
Multumesc!
Reprezentantul legal al asociatieid e proprietari este presedintele de asociatie care detine autoritatea si competenta sa dispuna masuri pentru asigurarea starii tehnice a partii comune de constructii si de instalatii din condominiu
Administartorul de imobil este simplu angajat al asociatieid e proprietari cu limita de competenta de executie dispozitii in vigoare,hotarari ale adunarii generale ,decizii ale presedintelui si comitetului executiv
Sesizati oficial presedintele de asociatie cu obligatia respectarii si aplicarii dispozitiilor in vigoare si asigurarea starii tehnice a partii comune condominiu