avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 526 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Asociatie proprietari-neefectuare reparatii
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Asociatie proprietari-neefectuare reparatii

Buna ziua,
Locuiesc la ultimul etaj al unui bloc si deseori am inundatii din cauza faptului ca terasa nu este bine izolata. Am sesizat verbal acest aspect administratorului, dar nu se iau masuri, iar problemele apar anual. Cum as putea rezolva situatia pe cale legala?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 00:08, 3 Decembrie 2019
Reprezentantul legal al asociatieid e proprietari este presedintele de asociatie care detine autoritatea si competenta sa dispuna masuri pentru asigurarea starii tehnice a partii comune de constructii si de instalatii din condominiu
Administartorul de imobil este simplu angajat al asociatieid e proprietari cu limita de competenta de executie dispozitii in vigoare,hotarari ale adunarii generale ,decizii ale presedintelui si comitetului executiv
Sesizati oficial presedintele de asociatie cu obligatia respectarii si aplicarii dispozitiilor in vigoare si asigurarea starii tehnice a partii comune condominiu

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Problemă părți comune la bloc Nicom13 Nicom13 Tocmai ce am fost inundați cu apa in apartament, venită de pe scurgerea blocului. Vecina de sus spăla hainele la masina de spălat iar scurgerea, cel mai ... (vezi toată discuția)
Plangere administrator bloc Geta Dinu Geta Dinu Buna ziua! Locuiesc intr-un bloc cu 9 etaje la parter, orice teava comuna sparta i-mi inunda apartamentul .In decurs de un an 6 inundatii de la etajele ... (vezi toată discuția)
Cum sa procedez? Ancacristi Ancacristi Locuiesc la parter,si din aprilie pana acum a refulat in baie din teava de evacuare, infundata de ceilalti locatari ai scarii,dupa cum afirma instalatorul ... (vezi toată discuția)