Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Plangere penala
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Plangere penala

Daca am depus plangere penala pentru inselaciune, o mai pot retrage, sau cum pot renunta la ea? Mentionez ca nu mi-am recuperat prejudiciul, nici nu m-am impacat cu persoana care m-a inselat doar ca se afla la 600 km distanta si nu imi permit financiar sa ma deplasez la ea in localitate si nici sa imi iau un avocat
Sa vina faptuitorul la dvs si mergeti impreuna la un notariat sa faceti declaratia de impacare.
Unde trebuie sa cer ca ea sa vina la mine?
Asta ar trebui sa fie problema lui, nu a dvs.
Si in cazul in care nu doreste sa vina?
As avea si alte obtiuni ?