avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 116 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incetarea suspendarii si incetarea CIM zile ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incetarea suspendarii si incetarea CIM zile nelucratoare

buna ziua,ma puteti ajuta va rog,intr o problema,daca am un angajat cu cim suspendat pana la data de 30.11,(inclusiv),iar cu data de 01.12 cu acordul partilor o sa inceteze cim,atunci pot face si incetarea suspendarii si incetarea cim in data de 02.12,avand in vedere ca 30.11 si 01.12 sunt zile nelucratoare si sa le transmit in aceeasi zi in revisal?
declaratia 010 se depune online?
multumesc!
Ultima modificare: Miercuri, 15 Noiembrie 2017
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Incetare contract Daliborka Daliborka Buna ziua daca de exemplu ultima zi lucratoare de preaviz este vineri, incetarea se face cu sambata sau cu luni? eu stiam ca se poate face cu care se ... (vezi toată discuția)
Revenire din cic resurseumane12 resurseumane12 data nastere copil 2.06.2010 sfarsit perioada suspendare 1.06.2010. cerere anjagat reluare activitate 4.06.2012 ce acte se intomesc si daca este corecta ... (vezi toată discuția)
Incetare contract de munca pitirut pitirut Buna ziua! daca am un angajat cu contract de munca suspendat,pe 2 ani, fiind in crestere copil, iar ziua incetarii suspendarii este 05.11.2011(si e ... (vezi toată discuția)