Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Modificare salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Modificare salariu

Buna ziua,
Se poate modifica CIM-ul cu act aditional de marire salariu incepand cu 01 ianuarie 2018, chiar daca bugetul pe anul 2018 nu este inca aprobat. Mentionez ca modificarile salariale sunt sa corecteze noile prevederi legislative (respectiv trecerea in sarcina angajatului a contributiilor), astfel ca , modificarea salriilor nu va modifica bugetul per total.
Multumesc
Se poate modifia c.i.m. prin act aditional de marire a salariului incepand cu 01 ianuarie 2018, chiar daca bugetul pe anul 2018 nu este inca aprobat.