Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Taxa ecarisaj platita de doua ori.
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Taxa ecarisaj platita de doua ori.

Buna ziua.Va rog sa i-mi spuneti daca este legal sa platim aceeasi taxa de doua ori.Adica odata cu plata taxelor locale si a doua prin asociatia de proprietari din care facem parte.Ma refer aici la taxa de ecarisaj.Din cate stiu asociatiile de proprietari sunt organizatii non profit. Va multumesc.
asteryx67, utilizator
Intrebaea o adresati as. prop. din care faceti parte, acolo se stie cel mai bine despre ce este vorba.
Probabil s-a reclamat de catre unii proprietari faptul ca pe langa blocul dvs. sunt multi caini fara stapan si poate sunt periculosi, mai ales pentru copii si persoane in varsta.
Din nou zic, probabil s-a discutat in com. ex. care a dispus chemarea unei firme de ecarisaj, care si-a facut treaba, dar a emis si o factura asociatiei.
Aici, pe forum, chiar nu suntem in masura sa va raspundem.
Succes!