avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 641 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... asistenta medicala
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

asistenta medicala

buna ziua,am o intrebare daca copilul nu are inca CNP si mama este asigurata in sistemul de asigurari,nu poate lua copilul pe asigurarea ei?
am fost cu copilul la urgente si a spus ca o interneaza dar trebuie sa platesc 200 de lei pe zi si ca mama nu o poate lua pe asigurarea ei.
va multumesc.

Alte discuții în legătură

Schimbare medic familie bebelus 5 luni puni puni buna ziua. revin la problema mea de acum cateva luni in care spuneam ca as dori sa schimb medicul de familie din cauza unor diagnostice gresite. au trecut cele ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil Dani1232123 Dani1232123 Buna ziua! Problema mea este urmatoarea: am fost in concediu crestere copil pana la data de 8. 05. 2018. Am nascut al doilea copil pe 18.06.2018. Am fost ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! În cazul în care în ultima lună din concediul ... IonelaVT IonelaVT Bună ziua! În cazul în care în ultima lună din concediul de creștere copil , \"luna tatălui\", mama optează pentru concediu fără plată, ea rămâne ... (vezi toată discuția)