avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 675 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... nu mai pot plati rata ce pot face ?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

nu mai pot plati rata ce pot face ?

nu mai pot plati rata ce pot face ?
am 2 credite (casa + nevoi personale) am ramas fara loc de munca si doresc sa stiu cum pot discuta cu cei de la banca la care am creditul de nevoi sa amanam plata cateva luni ..
cum se poate proceda pentru ca am intrebat functionarii bancii si mi au spus ca banca otp nu accepta astfel de solutii si ma vor executa silit dupa 90 zile ?!

multumesc ptr raspunsuri !
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 17:25, 4 Ianuarie 2018
Daca nu se mai anama Legea nr. 151/2015 privind procedura insolventei persoanelor fizice intra in vigoare de la 01.01.2018.

nu am inteles .. imi puteti va rog explica ?
am citit insa nu inteleg daca se aica situatiei mele si daca legea este in vigoare sau urmeaza a fi aprobata si publicata ..
Ultima modificare: Sâmbătă, 23 Decembrie 2017
gi-jane2, moderator
Daca cititi legea 151/2015 veti intelege! Sunt multe de explicat .Dati o cautare pe Google, e simplu.
buna ziua si la multi ani !!!

stie cineva daca se aplica legea insolventei persoanelor fizice de la 1 ianuarie 2018 ?

am cautat pe net dar nu am gasit nimic relevant ..

multumesc !
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Se PARE că ESTE DEJA în VIGOARE de 4 ZILE:
www.avocatnet.ro/articol_370...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cand se poate intra in faliment persoana fizica azzz01 azzz01 Sunt divortat de 2 ani fara partaj ,datoriile depasesc venitul actual cu mult .CAND POT INTRA IN FALIMENT PERSONAL? (vezi toată discuția)
insolventa persoanelor fizice mariaelvira mariaelvira ce trebuie sa fac pentru a declara insolventa ca si persoana fizica?ma poate ajuta cineva? (vezi toată discuția)
Ma poate ajuta si pe mine cineva? adrian_huned adrian_huned Am o intrebare daca ma puteti ajuta, as dorii sa stiu ce prevede legea insolventei, si legea falimentului daca ma puteti ajuta, o zii cat mai placuta (vezi toată discuția)