Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Directionare 2% din impozit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Directionare 2% din impozit

Se pot redirectiona cei 2% din impozit catre fondul de educatie permanenta al unui copil ,deschis la Trezorerie, in baza Legii educatiei nationale (1/2011),chiar daca Statul nu vireaza inca cei 500 de euro in acest cont ?
Ca bursa privata ?
Marasescu Constantin, utilizator
2% se directioneaza catre ONG. Adica, au CIF și IBAN.
Iulian MANEA, Contabil