avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Directionare 2% din impozit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Directionare 2% din impozit

Se pot redirectiona cei 2% din impozit catre fondul de educatie permanenta al unui copil ,deschis la Trezorerie, in baza Legii educatiei nationale (1/2011),chiar daca Statul nu vireaza inca cei 500 de euro in acest cont ?
Ca bursa privata ?
Ultima modificare: Joi, 4 Ianuarie 2018
Marasescu Constantin, utilizator
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 22:44, 5 Ianuarie 2018
2% se directioneaza catre ONG. Adica, au CIF și IBAN.
Ultima modificare: Vineri, 5 Ianuarie 2018
Iulian MANEA, Contabil

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cont pentru educatie permanenta r_ivanis r_ivanis Contul pentru educatie permanenta se poate deschide de catre parinti, pentru copiii nascuti anterior anului 2011, bineinteles, fara aportul statului de 500 ... (vezi toată discuția)
2% din impozit pentru copii triton10 triton10 La Realitatea TV am citit pe banda informatia ca parintii pot sa redirectioneze 2% din impozitul anual pe venit in [u]contul deschis la nasterea copiilor[/u]. ... (vezi toată discuția)
500 de euro in scop educational anamariaholban anamariaholban Buna ziua, Fiti amabili, probabil ca m-am trezit cam tarziu....dar as vrea sa stiu daca i aloca Statul mai aloca fiecărui nou născut echivalentul a 500 de ... (vezi toată discuția)