Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Avantaje tichete de masa?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Avantaje tichete de masa?

Este avantajoasa acordarea de tichete de masa la un SRL, microintreprindere, in care singurii angajati sunt cei doi asociati? Rationamentul meu este ca impozitul pe dividende este mai mic decat cel platit pe tichetele de masa (avand in vedere ca dividendele din pacate probabil nu vor depasi pragul de 12 salarii medii, ca sa trebuiasca platit suplimentar si CASS pe ele). Imi scapa ceva? Ma poate ajuta cineva cu un calcul comparativ? Multumesc!
Andreea_81, utilizator