avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 543 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Investitii second hand in institutii publice
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Investitii second hand in institutii publice

In ce conditii se pot achizitiona de catre o institutie publica utilaje si masini second hand?Este legal? Si daca da, trebuie ca acestea sa se regaseasca in mod obligatoriu pe lista de investitii?Si, se pot face investitii second hand din banii publici?

Alte discuții în legătură

Achizitie utilaje linie de productie sorinqwerty sorinqwerty Am dori sa achizitionam mai multe utilaje(linie de productie) second hand, dar cu certificare CE 2011. Intrebarea mea este se pot accesa fonduri europene si pt ... (vezi toată discuția)
Finantari second hand mihaea mihaea Buna! se acorda finantari pentru achizitionarea de utilaje de productie second hand? daca da, va rog sa imi indicati si operatiunea.este vorba despre un imm ... (vezi toată discuția)
Autoutilitara second hand achizitie la institutie publica? cristinacarina cristinacarina Buna ziua!Va rog un raspuns urgent pentru urmatoarea speta:se doreste achizitionarea second hand a unei autoutilitare, de catre o institutie ... (vezi toată discuția)