Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... acte recuperare timbru de mediu
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

acte recuperare timbru de mediu

Buna ziua ! Am si eu de recuperat trei taxe de mediu !intre timp toate cele trei masini au fost vandute in decurs de trei ani La doua dintre ele mai am chitantele de achitare a timbrului de mediu la una nu.Copii de pe cartile de identitate ale vehiculelor le am dar nu am nici o copie de pe certificatul de inmatriculare(talon) Cum mai pot face rost de copiile acestora?
Autoritățile pot căuta în sistem să vadă dacă ai achitat una dintre fostele taxe auto, astfel că, nu-ți trebuie neapărat hârtia cu care dovedești că ai plătit taxa.
www.avocatnet.ro/articol_472...
Bun.. dar in cazul care mi se cere sa anexez la cerere pe langa copia carti de identitate a masini si ,copia de pe talon ?Cum mai pot face eu rost de o copie de pe talon tinand cont ca masinile le_am vandut.odata cu talonul care era pe numele meu,si nimeni nu face o copie de pe talon nefiind necesara niciodata la intocmirea actelor auto !!
kisika, utilizator