avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 334 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Pfa si II in acelasi timp pe acelasi nume
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Pfa si II in acelasi timp pe acelasi nume

Buna ziua, as vrea sa stiu daca pot sa am si PFA si II in acelasi timp pe acelasi nume? ....eu sunt deja PFA dar as mai vrea sa fac o activitate dar separata ca sa nu le incurc, si m-am gandit pe II, se poate?

Alte discuții în legătură

Optica mobila theya_05 theya_05 pt o societate cu obiect de activitate optica mobila cum ar fi mai indicat sa se faca inregistrarile :ca pt.vanzare cu amanuntul sau ca pt.vanzare en-gross ... (vezi toată discuția)
P.f.a contabilitate doar cu studii superioare cccristina cccristina buna ziua daca am studii superioare in contabilitate+ master politici contabile + sunt in ceccar in anul 1 pot sa ma fac pfa si sa tin contabilitatea unor ... (vezi toată discuția)
Pfa la norma poate infiinta si if/ii fara sa fie nevoita sa treaca la venit real? ValentinVali ValentinVali Buna ziua, Sunt PFA la norma de venit si as vrea sa prestez in familie si o alta activitate independenta, pastrand totusi mica afacere personala la norma de ... (vezi toată discuția)