Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Scutire impozit persoana cu handicap grav
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Scutire impozit persoana cu handicap grav

Buna ziua,ce impozite sunt scutite de la plata pt persoanele cu handicap grav?
Titularii certificatelor de incadrare handicap accentuat si grav beneficiaza de facilitati fiscale aferente scutire impozite cum ar fi pentru casa/teren,auto
Facilitatile fiscale sunt prevazute de disp cod fiscal si L nr 448/2006
Tot terenul aflat in proprietate? Concret,daca puteti spune.
ContSters454169, utilizator
Tot terenul aflat in proprietate si cota parte unde sunteti coproprietar.
Ce pot sa fac in cazul in care cei de la Primarie nu respecta acest drept?

Iulian Manea a scris:

Tot terenul aflat in proprietate si cota parte unde sunteti coproprietar.

Multumesc pt raspunsuri

ContSters454169, utilizator