avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 363 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... As.pers.pers.varstnica dependenta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

As.pers.pers.varstnica dependenta

Mama mea are 90 de ani si depinde de mine.De 5 ani locuiesc cu ea .Nu am loc de munca si as dori sa stiu daca fara acte de handicap pot deveni asistent personal.Mentionez ca nu are internari in spital dar e la pat si depinde de mine.

Alte discuții în legătură

Grad handicap electromontajtm electromontajtm Buna ziua, Din copilarie sufar de astm bronsic si multiple alergii, am aflat acum la varsta de 48 ani ca pot beneficia de un grad de handicap pentru asta si ... (vezi toată discuția)
Internare și medicare psihiatrică involuntară Andrei Știrbu Andrei Știrbu Bună ziua! În 1996, 1997, 1998 și 2008 am fost internat de patru ori la spitalul psihiatric Obreja din București. Toate internările au avut loc la ... (vezi toată discuția)
Curatela- va rog un raspuns urgent leusan leusan In conditiile in care autoritatea tutelara a unei primarii stabileste din oficiu curatela unui minor (cu handicap mediu) ,in urmatoarea situatie: -are ambii ... (vezi toată discuția)