Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Coruperea și întreținierea de relații sexuale cu ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Coruperea și întreținierea de relații sexuale cu un minor !

Bună ziua ! Am 19 ani , aproape 20 . Am o relație cu o fată de 3 ani , iar ea avand în acest moment aproape 16 . Am întreținut relații sexuale cu ea și în cele din urmă a rămas și însărcinată , noi am luat hotărârea de a păstra copilul împreună , fiindcă avem o relație frumoasă și ea nu a fost de acord cu facerea unu-i avort . În cele din urmă au aflat părinții ei că e însărcinată și au început discuțiile . Părinții ei au vrut să îi facă avort cu forța , a amenințat că îi v-a da cu pumnii în burtă plus că pe mine mă v-a băga în pușcarie , eu am rămas lângă ea și am susținuto dar lucrurile nu au rămas așa , au fost la Poliție și au dat declarație împotriva mea pentru corupere și întreținerea de relații sexuale cu un minor . Eu mi-am asumat și recunoscut ce s-a întâmplat . Undeva în declarații s-a specificat că am întreținut relații sexuale cu ea până la împlinirea vârste-i de 15 ani . Credeți-mă că nu am influențat sau obligat această fată , totul a fost cu acordul ei plus știrea părinților , mergeam la ei în casă , știau și de relațiile noastre sexuale că am întreținut de 1 an ! Ajutațimă cu o soluție vă rog frumos ! Mulțumesc anticipat !
MarinMarin06, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Am înțeles , vă mulțumesc frumos ! O mică întrebare dacă au depus plângerea și ajungem la o înțelegere se mai poate retrage acea plângere depusă de ei ?
~ Conținut șters la cerere ~
Ok vă mulțumesc , dar niciun fel de împacare nimic să înțeleg , în nicio modalitate ?