avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 212 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salarizare bibliotecar comunal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salarizare bibliotecar comunal

Cum se calculeaza salariul unui bibliotecar comunal? Cum se aplica Legea 153/2017 privind salarizarea personalului platit din fonduri publice?
Sunt bibliotecar de 20 de ani, cu studii superioare, grad de salarizare IA.
Totusi secretara comunei a calculat un salar mult sub prevederile Legii 153/2017, anexa III Cultura, Capitolul II - Salarii de baza din sistemul bibliotecarilor publice din Romania, punctul II - alte biblioteci, lit. a si b (functii de conducere si de executie).
Multumesc anticipat pentru raspuns.

Alte discuții în legătură

Salar corect sau nu? carpinisan carpinisan Conform noii legi de salarizare, am primit a6 clase si un coeficient de ierarhizare de 1,45. Am functia de bibliotecar cu studii superioare. Un fluturas de ... (vezi toată discuția)
Gradatii bibliotecar sanda1956 sanda1956 Doresc sa stiu daca functia de bibliotecar debutat constituie o gradatie (vezi toată discuția)
Salariul de bibliotecar cameliachivereanu cameliachivereanu Buna ziua! Lucrez ca bibliotecar comunal din 1996, (am venit in biblioteca prin transfer), am studii superioare, trepte, gradatii le am pe toate, ce ... (vezi toată discuția)