avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 219 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... RLV in original
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

RLV in original

Astazi am reusit sa obtin documentele de la fostul proprietar. Am constatat ca RLV nu este in original.
Intrebarea mea este daca se poate realiza un contract de vanzare cumparare cu un RLV copie?
Cum pot obtine un RLV in original? (presupun ca nici el nu il are, deoarece mi-a dat toate actele casei).

Cel mai recent răspuns: bogdanucom , utilizator 18:56, 21 Octombrie 2009
Nu cred ca mai puteti obtine un original al releveului. Daca va ajuta la ceva puteti obtine o copie conform cu originalul de la Cartea Funciara.
Am vorbit intre timp la cadastru si au spus ca pot sa imi dea o copie conform cu originalul.

Totodata notarul mi-a transmis ca acest document (inclusiv dosarul cadastral) se afla la cartea funciara , de cand s-a realizat prima intabulare a apartamentului. (inainte de 2004)
a mai fost cineva in aceasta situatie?
la v/c iti trebuie rlv in original?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Lipsa dosar cadastral mireamirela mireamirela Buna ziua! Cum se poate proceda pentru vanzarea unui apartament, pentru care dreptul de proprietate este deja intabulat in cartea funciara colectiva si ... (vezi toată discuția)
Cadastru apartament in bloc cu 1 scara (completare adresa in acte) armada_maxima armada_maxima Buna ziua, Am urmatoarea nelamurire: a) proprietarul 1 are contract de construire locuinta si proces verbal de receptie in [b]Strada X, Bl Y3, AP18[/b]. ... (vezi toată discuția)
Actele obligatorii care se ofera cumpărătorului unui apartament ... gavroche83 gavroche83 Va salut! Dupa un proces extrem de anevoios am ajuns la sfarsit! Am reusit sa semnam contractrul de vanzare cumparare a unui apartament! Cred ca a fost ... (vezi toată discuția)