Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... RLV in original
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

RLV in original

Astazi am reusit sa obtin documentele de la fostul proprietar. Am constatat ca RLV nu este in original.
Intrebarea mea este daca se poate realiza un contract de vanzare cumparare cu un RLV copie?
Cum pot obtine un RLV in original? (presupun ca nici el nu il are, deoarece mi-a dat toate actele casei).

Nu cred ca mai puteti obtine un original al releveului. Daca va ajuta la ceva puteti obtine o copie conform cu originalul de la Cartea Funciara.
Am vorbit intre timp la cadastru si au spus ca pot sa imi dea o copie conform cu originalul.

Totodata notarul mi-a transmis ca acest document (inclusiv dosarul cadastral) se afla la cartea funciara , de cand s-a realizat prima intabulare a apartamentului. (inainte de 2004)
a mai fost cineva in aceasta situatie?
la v/c iti trebuie rlv in original?