Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Am de recuperat pierderea fiscala
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Am de recuperat pierderea fiscala

Buna ziua,

Am nevoie de mare ajutor;daca am recuperat pierderea fiscala din 2008 in 2013,cand mai pot recupera din pierderea fiscala?

Multumesc mult!
george-neagu, moderator
Conform Codului fiscal, pierderile fiscale se pot recupera cu pana la 7 ani in urma.
Concret.acum pentru 2017,pot face acest lucru?

Multumesc mult!
Nu înțeleg: cum sa recuperati pierderea din 2017? 2018 e la inceput.
Scuze pentru exprimare;in 2017 sa recuperez pierederea din 2011,daca e corect,sau cum ar fi corect?
Multumesc!
Din profitul realizat in 2017 puteti recupera pierderile din 7 ani anteriori: 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010.