Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Plangere penala
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Plangere penala

In urma unui proces civil in care am avut calitatea de martor mi s-a facut plangere penala de catre parintele care nu a fost parte in procesul civil de marturie mincinoasa, am fost cercetat si mi sa clasat dosarul cu hotarare definitiva si irevocabila, acum mi-a facut plangere penala si fiul acestuia care a fost parte in acel dosar civil tot de marturie mincinoasa.
Intrebarea mea este pot fi cercetat de doua ori in acelasi dosar civil pentru aceeasi fapta.Multumesc.
~ Conținut șters la cerere ~