Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Pe portal apar des modificari int-un proces
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Pe portal apar des modificari int-un proces

Am un proces pentru obligatia de a face si despagubiri.
Am urmarit aparitia sentintei pe portalul justitiei.
Dupa aparitia sentintei in dosar se tot modifica campul numit " data ultimei modificari "
Adica de la data aparitiei sentintei cineva tot umbla p-acolo prin dosar.
Cum pot afla cine si ce face?
Avocatul meu sustine ca nu putem decat sa asteptam sa ne soseasca comunicarea la domiciliu.
Multumesc pentru raspunsuri.
Cum adica umbla prin dosar??
vreti sa spuneti ca umbla prin portal, nu prin dosar. sunt persoanele autorizate,
ati observat modificari de substanta?
Pai daca la ultima modificare data se tot schimba?
Nu inseamna ca cineva actioneaza asupra dosarului?

Doinita Stingaciu a scris:

Cum adica umbla prin dosar??

Pai modificari nu am observat.
Asta intrebam: cum aflu cine umbla pe acolo?
Daca data ultimei modificari se tot schimba nu inseamna ca cineva umbla pe acolo?

Adrian Dimitriu a scris:

vreti sa spuneti ca umbla prin portal, nu prin dosar. sunt persoanele autorizate,
ati observat modificari de substanta?

documentele se mai arhiveaza, se adauga metadate pentru indexare, se updateaza softul,... chestii tehnice.
daca nu s-a modificat continutul, e ok