avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 387 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Declarație fiscala pariuri online 2017
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Declarație fiscala pariuri online 2017

Am primit de la un site ca am scos pe anul 2017 o suma în valoare de 150 lei și trebuie sa o declar la Anaf, ce ma sfatuiti?
Cel mai recent răspuns: Cernea96 , utilizator 20:16, 24 Iulie 2019
Sa declarati suma castigata la Anaf. Faptul ca ati castigat acesta suma a fost comunicat de firma respectiva si celor de la Anaf. Impozitul e 1%.
Mai exact cum trebuie sa procedez,ce o sa spun ,imi trebuie alte acte in afara de buletin?
Ultima modificare: Duminică, 4 Martie 2018
Cernea96, utilizator
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Solicitati la ghiseu o declaratie 200 pe care veti completa cu datele dvs. si cu castigul realizat (150 lei) - nu e ceva complicat , o sa va descurcati. (sau puteti lista declaratia de pe site-ul Anaf si mergeti cu ea gata completata) Dupa depunerea acestei declaratii, Anaful va va trimite o decizie de impunere cu impoztul pe suma respectiva, impozit pe care va trebui sa-l achitati la finante.. Intre depunerea declaratiei 200 si comunicarea deciziei de impunere o sa fie un termen destul de mare , nu va ingrijorati , nu o sa primiti imediat decizia de impunere. ( dureaza 2,3 luni sau chiar mai mult)
Ultima modificare: Luni, 5 Martie 2018
Sorin Susca, Consilier juridic
Spre exemplu eu sunt din Gorj dar actualmente sunt student în București și am viza de rezident în Bucuresti pot depune declarația ANAF la sector de care apartin, sau trebuie sa depun tot de unde sunt de origine?
Ultima modificare: Luni, 5 Martie 2018
Cernea96, utilizator
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Cred ca va tebui sa depuneti declaratia la Gorj, unde domiciliati

Alte discuții în legătură

Anofm si declaratia 200 Ioana1728 Ioana1728 Buna ziua! Am primit o scrisoare de la anofm prin care imi cere sa ma prezint la sediul lor cu urmatoarele documente: registru de evidenta fiscala din care sa ... (vezi toată discuția)
Declarația 200 PROSPERITATE PROSPERITATE Buna ziua ' Va rog frumos sa îmi spuneți și mie ce am de făcut in următoarea situație ; Eu am deschis in anu 2016 trei conturi la trei case de pariuri ... (vezi toată discuția)
Cum fac sa cer la anaf recalcularea platilor anticipate pentru 2017? ContSters339305 ContSters339305 Am un PFA, in sistem real, deschis in iulie 2015. Anul acesta (2017), ANAF mi-a calculat, tot la trei luni, plati anticipate, dar pe baza venitului obtinut in ... (vezi toată discuția)