Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Declarație fiscala pariuri online 2017
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Declarație fiscala pariuri online 2017

Am primit de la un site ca am scos pe anul 2017 o suma în valoare de 150 lei și trebuie sa o declar la Anaf, ce ma sfatuiti?
Sa declarati suma castigata la Anaf. Faptul ca ati castigat acesta suma a fost comunicat de firma respectiva si celor de la Anaf. Impozitul e 1%.
Mai exact cum trebuie sa procedez,ce o sa spun ,imi trebuie alte acte in afara de buletin?
Cernea96, utilizator
Solicitati la ghiseu o declaratie 200 pe care veti completa cu datele dvs. si cu castigul realizat (150 lei) - nu e ceva complicat , o sa va descurcati. (sau puteti lista declaratia de pe site-ul Anaf si mergeti cu ea gata completata) Dupa depunerea acestei declaratii, Anaful va va trimite o decizie de impunere cu impoztul pe suma respectiva, impozit pe care va trebui sa-l achitati la finante.. Intre depunerea declaratiei 200 si comunicarea deciziei de impunere o sa fie un termen destul de mare , nu va ingrijorati , nu o sa primiti imediat decizia de impunere. ( dureaza 2,3 luni sau chiar mai mult)
Sorin Susca, Consilier juridic
Spre exemplu eu sunt din Gorj dar actualmente sunt student în București și am viza de rezident în Bucuresti pot depune declarația ANAF la sector de care apartin, sau trebuie sa depun tot de unde sunt de origine?
Cernea96, utilizator
Cred ca va tebui sa depuneti declaratia la Gorj, unde domiciliati