Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cum imi pot schimba identitatea?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cum imi pot schimba identitatea?

reeditat
HansRobert, utilizator
Intereseaza si de ce doriti sa va schimbati identitatea: este o necesitate sau un moft?
Oricum, puteti sa va schimbati numele pe cale administrativa daca aveti motive temeinice.
Puteti sa va schimbati numele pe cale administrativa , mergand la Primarie la Starea Civila si depunand un dosar in acest sens.
[ link extern ]

SUCCES!
=D>
Puteti sa depuneti cerere pentru schimbarea numelui pe cale administrativa, dar in acest caz trebuie sa o motivati, iar pentru schimbarea adresei puteti sa va mutati pur si simplu.

Cu toate aceste nu va puteti schimba CNP-ul si data si locul nasterii in acte (care sunt tot identificatori). Pentru a obtine informatii mai concrete si asistenta, va sugerez sa consultati un avocat, care va va reprezenta in fata autoritatilor.
reeditat
HansRobert, utilizator
De ce sa apelati la ambasada? nu aveti cetatenie roamana? Observ ca purtati un astfel de nume, insa, chiar si posibil sa fie , va trebui sa aveti motive bine intemeiate pentru a cere acest lucru si oricum va trebui sa furnizati date certe cu privire la temerile pe care le aveti, pentru a vi se schimba datele de identificare.
ContSters47264, utilizator