Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... vechimea in specialitatea studiilor
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

vechimea in specialitatea studiilor

Buna ziua,
Doresc sa particip la un concurs in Primarie.
Mi se solicita "vechime in specialitatea studiilor superioare absolvite necesare exercitarii functiei publice minimum 9 ani".
Tin sa mentionez ca am terminat facultatea de inginerie in 2003, si sunt angajata la o societate privata din 2005 pana in prezent in functia de Analist servicii client - cod COR 243216.
Mi se poate echivala vechimea prin aceasta functie?
Despre ce functie este vorba ?
Consilier, clasa I, grad superior - Compartiment Autorizatii Licente.
Se cer anumite studii sau se merge pe COR ?
“studii universitare de licenta absolvite cu diploma, respectiv studii superioare de lunga durata, absolvite cu diploma de licenta sau echivalenta“, eu am absolvit facultatea in 2003, a fost pe durata de 5 ani, din 2007 am urmat 2 ani si cursuri postuniversitare
In speta, consider ca indepliniti conditia privind vechimea in specialitatea studiilor.