Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire pe venitul din indemnizația de handicap
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire pe venitul din indemnizația de handicap

Unui bolnav care primește indemnizația de handicap de la asistenta sociala de 12 30 lei , îi poate pune banca proprire pe venit ?
george-neagu, moderator
Legal nu-i poate pune poprire,dar abuziv se poate. Oricum executorul va bloca contul, și banii vor putea fi retrași numai de la ghișeu băncii, NU de la ATM cu cardul.