avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 214 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Produse cu avize UE valabilitate in Romania
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Produse cu avize UE valabilitate in Romania

Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati cu un raspuns la urmatoarea intrebare:
Un produs (dezinfectant) care a fost avizat de catre o institutie (Ministerul Sanatatii) dintr-o tara membra UE mai are nevoie de o reavizare a Ministerului Sanatatii din Romania pentru a putea fi comercializat pe teritoriul Romaniei?
Va multumesc!
Ultima modificare: Luni, 26 Martie 2018
amycata, utilizator

Alte discuții în legătură

Comercializarea unui produs cosmetic din ingrediente naturale Specialnov Specialnov Bună ziua! Doresc să comercializez un produs cosmetic realizat din ingrediente naturale 100%. Dețin codurile CAEN necesare, însă nu știu ce pași ... (vezi toată discuția)
Casatorie cetatean non ue daniele36 daniele36 Am o intrebare, care sunt pasii ce trebuie urmati urmare a casatoriei oficiate la misiunea diplomatica romaneasca intre un cetatean roman si un cetatean ... (vezi toată discuția)
Comercializare produse cosmetice produse in anglia madalina.o madalina.o Buna ziua. Doresc sa comercializez produse cosmetice produse in Anglia. As dori sa stiu care este procedura de comercializare in Romania, daca este necesar sa ... (vezi toată discuția)