Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Produse cu avize UE valabilitate in Romania
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Produse cu avize UE valabilitate in Romania

Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati cu un raspuns la urmatoarea intrebare:
Un produs (dezinfectant) care a fost avizat de catre o institutie (Ministerul Sanatatii) dintr-o tara membra UE mai are nevoie de o reavizare a Ministerului Sanatatii din Romania pentru a putea fi comercializat pe teritoriul Romaniei?
Va multumesc!
amycata, utilizator