avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 224 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Nu înțeleg decizia instanței: ,,Uneşte cu fondul ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Nu înțeleg decizia instanței: ,,Uneşte cu fondul excepţiei lipsei calităţii de reprezentant a reclamantei''. Vă rog să-mi explicați

Instanta a zis asa:

Uneşte cu fondul excepţiei lipsei calităţii de reprezentant a reclamantei. Stabileşte termen la 16.04.2018, pentru continuarea judecăţii, pentru când vor fi citate părţile.

Ce sa inteleg eu de aici?
Eu am cerut prin cerere reconventionala sa constate lipsa calitatii de reprezentant.
Multumesc frumos.
Ultima modificare: Sâmbătă, 31 Martie 2018
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: StefaniaEmerson , utilizator 11:43, 30 Martie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Ați exprimat/formulat cereri încrucișate și ați primit un răspuns împleticit...cu stimă


Inseamna ca instanta se va pronunta pe exceptia invocata de dvs la sf procesului dupa ce va ramane in pronuntare
Da chiar ca impleticit. Nu trebuia sa admita sau sa respinga exceptiA?

Cabinet de Avocat "Dragos Barnea Madalin" a scris:

Ați exprimat/formulat cereri încrucișate și ați primit un răspuns împleticit...cu stimă




1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Va admite sau va respinge exceptia atunci cand va judeca fondul cauzei adica la terminarea procesului
Si cu cererea mea reconventionala cum mai este? Ultima data ramasesese in pronuntare dar nu am priceput pe ce sa se pronunte. Am crezut ca pe reconventionala sau pe exceptia mea. Acum vad ca nu e asa. E posibil sa fi respins exceptia si sa judece actiunea principala? Dar ar fi zis - respinge exceptia. Nu? Multumesc daca ma lamuriti. Sunt in maxima ceata.

Alte discuții în legătură

Cheltuieli de judecata cand se respinge actiunea reclamantului gruia19 gruia19 Buna ziua. Poate cere paratul cheltuieli de judecata in cazul in care cererea reclamantului a fost respinsa pe fond ? (vezi toată discuția)
De ce judecatorul nu ia in calcul prescrierea?pot sesiza dna-ul? hopeless1 hopeless1 buna ziua sunt tare curioasa sa inteleg de ce judecatoarea la care mi se judeca dosarul pur si simplu nu vrea sa ia in calcul prescrierea partii adverse de ... (vezi toată discuția)
Cercetarea fondului motabe motabe daca o judecatorie ramane in pronuntare pe o exceptie ( lipsa calitate procesuala activa a unei reclamante, numai pt care partile au pus concluzii ) si ... (vezi toată discuția)