Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Nu înțeleg decizia instanței: ,,Uneşte cu fondul ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Nu înțeleg decizia instanței: ,,Uneşte cu fondul excepţiei lipsei calităţii de reprezentant a reclamantei''. Vă rog să-mi explicați

Instanta a zis asa:

Uneşte cu fondul excepţiei lipsei calităţii de reprezentant a reclamantei. Stabileşte termen la 16.04.2018, pentru continuarea judecăţii, pentru când vor fi citate părţile.

Ce sa inteleg eu de aici?
Eu am cerut prin cerere reconventionala sa constate lipsa calitatii de reprezentant.
Multumesc frumos.
Manuela Rășină, administrator
Ați exprimat/formulat cereri încrucișate și ați primit un răspuns împleticit...cu stimă

Inseamna ca instanta se va pronunta pe exceptia invocata de dvs la sf procesului dupa ce va ramane in pronuntare
Da chiar ca impleticit. Nu trebuia sa admita sau sa respinga exceptiA?

Cabinet de Avocat "Dragos Barnea Madalin" a scris:

Ați exprimat/formulat cereri încrucișate și ați primit un răspuns împleticit...cu stimă

Va admite sau va respinge exceptia atunci cand va judeca fondul cauzei adica la terminarea procesului
Si cu cererea mea reconventionala cum mai este? Ultima data ramasesese in pronuntare dar nu am priceput pe ce sa se pronunte. Am crezut ca pe reconventionala sau pe exceptia mea. Acum vad ca nu e asa. E posibil sa fi respins exceptia si sa judece actiunea principala? Dar ar fi zis - respinge exceptia. Nu? Multumesc daca ma lamuriti. Sunt in maxima ceata.