Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie handicap dupa operatie cancer san ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie handicap dupa operatie cancer san (mastectomie totala)

O pensionara de 72 ani a fost diagnosticata cu cancer la san -tumoare maligna si operata de mastectomie totala, eliminare 5 ganglioni limfatici axilari. Inainte de operatie nu a facut decat tratament hormonal nu si chimioterapie iar dupa operatie dr. oncolog i-a spus ca operatia a reusit si nu s-a raspandit dar a chemat-o peste 1 luna sa-i dea tratament si ea a uitat sa o intrebe daca poate cere cu acest diagnostic incadradarea intr-un grad de handicap. Credeti ca are sanse sa obtina indemnizatie de handicap?
Bună ziua,

Vin cu rugămintea de a-mi răspunde dacă ați reușit să depuneți dosarul în vederea obținerii indemnizației de handicap?

Mulțumesc frumos!