Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... firma curatenie
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

firma curatenie

De la autoritatiile locale,cota parte indiviza pentru firma de curatenie este suprafata utila x cost mp x persoanele care locuiesc in apartament.Unde ma pot adresa mai departe?
Nu inteleg.
Daca intrebati cum se distribuie cheltuielile cu curatenia, curatenia se distribuie in functie de cota indiviza a fiecarui apartament, nr. de persoane nu are nicio legatura.
Pe nr. de persoane se distribuie colectarea deseurilor menajere.
raspunsul celor de la primarie este cota parte indiviza x numarul de persoane din apartament,acela este costul total peentru plata serviciului de curatenie
Curatenie unde?
In bloc, pe strada?
la bloc