avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 643 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Colaborare cu un magazin
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Colaborare cu un magazin

Buna ziua,

Sunt un PFA cu urmatoarele coduri CAEN:
1812 Alte activitati de tiparire n.c.a.
1813 Servicii pregatitoare pentru pretiparire
1814 Legatorie si servicii conexe
5819 Alte activitati de editare
7311 Activitati ale agentiilor de publicitate

Vreau sa achizitionez o imprimanta digitala si sa o instalez intr-un magazin universal din apropiere.
Am vorbit cu Directorul firmei care detine magazinul si este de acord. Este proprietar pe spatiu, dar din pacate are acolo punct de lucru si nu se poate sa imi fac si eu punct de lucru tot acolo.
Ce formula de colaborare pot adopta astfel incat sa pot sta acolo cu imprimanta digitala si sa execut diverse materiale publicitare si copii xerox?
Pe codurile CAEN pot inchiria imprimanta?
Eu pot sa lucrez la sediul clientului.

Multumesc anticipat pentru ajutor.

Alte discuții în legătură

Taxa import accesorii gsm china george_passat george_passat Sunt administratorul unei societati de tip SRL cu activitati de fotocopiere si acte auto. In actul constitutiv este trecut tot Codul CAEN. Pe certificatul ... (vezi toată discuția)
Cod caen comercializare stingatoare si truse de prim ajutor zumzy zumzy buna ziua, nu reusesc sa geasesc codul caen pentru comercializarea de stingatoare si truse de prim ajutor. daca vanzarea se face online pot folosi codul ... (vezi toată discuția)
Diferenta intre caen 1812, 5819 si 7311 A_Stefan A_Stefan Buna ziua, Doresc sa realizez o investitie intr-o noua activitate, prin fonduri europene, prin care sa creez materiale publicitare, de genul afise, bannere, ... (vezi toată discuția)