Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Calitate Procesuala
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Calitate Procesuala

Deci,in luna a II a ,FEB. acestui an,mi-au fost poprite veniturile de catre un recuperator(KRUK) ca urmare a cumpararii unei creante de la o banca,adiica a unui credit neachitat de catre mine de prin 2006.Am contestat poprirea,si acuma o alta firma,SECAPITAL ,invoca prin intimpinare exceptia lipsei calitatii pasive a creditorului ,adica a lui KRUK,spunand ca de fapt in luna a 12 .2017,creanta a fost cesionata catre alt recuperator INVESTCAPITAL LTD.Banca la care nu am mai achitat creditul ma informat la cererea mea ca Krukul a cumparat creanta si nu Secapitalul.Cum considerati ca ar trebui sa abordez aceasta situatie?Ce legatura are Secapital?Chiar numai inteleg nimic.Rog ajutor.
Manuela Rășină, administrator