Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... atacare in instanta a unui articol din ccm
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

atacare in instanta a unui articol din ccm

intr-un art. din ccm se prevede ca cei ce nu au calitatea de salariati in momentul acordarii premiului anual, nu primesc nimic chiar daca acestia au lucrat in anul pentru care se face plata, 3,4, sau chiar mai multe luni.
poate fi atacat in instanta articolul cu pricina? instanta va propune modificarea lui sau anularea? multumesc
instanta poate anula acea clauza...