Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... iesirea la pensie a persoanei cu handicap accentuat
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

iesirea la pensie a persoanei cu handicap accentuat

buna ziua am varsta 48 ani sunt nascuta in februarie 1970 si am vechime in acelas loc de munca 28 ani sunt angajata inacest loc de munca din 1990 luna mai pana in prezent ss dori sa stiu cam la ce varsta pot iesi la pensie cu limita de varsta va multumesc anticipat M.S.
Precizati:
1)Gradul handicapului:
-Grav
-Accentuat
-Mediu
2)Daca handicapul este preexistent calitatii de asugurat
handicap accentuat preexistent calitatii de asigurat
myra70, utilizator
handicap accentuat preexistent calitatii de asigurare
myra70, utilizator
Limita de varsta la 53 ani.
va multumesc pentru raspuns !