Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Vouchere de vacanta bugetari
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Vouchere de vacanta bugetari

Buna ziua,
As vrea sa stiu daca pot beneficia integral de voucherele de vacanta care se dau anul acesta pe anul trecut,daca am fost in concediu medical un an jumate si am revenit la serviciu in 1 septembrie 2017
Mi s-a spus ca pot beneficia numai incepand cu 1 sept,pt ca am avut concediu medical mai mult de 30 de zile
mentionez ca nu am avut contractul de munca suspendat,ci am fost in acel concediu de un an jumate ,care se da pt probleme medicale,fiind operata de cancer...multumesc frumos
anca_luc, utilizator
Voucherele de vacanta se acorda proporțional cu perioada de exercitare a raportului de serviciu sau durata contractului de muncă, într-un an calendaristic.