Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Rambursare tva aferent anului 2016 la un proiect facut ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Rambursare tva aferent anului 2016 la un proiect facut cu fonduri aferente Masurii 123

Buna ziua,
In urma unui raport de inspectie finala ANAF "ma obliga" sa am venituri la firma care urmeaza sa proceseze o materie prima care poate fi achizitionata doar in lunile Iulie, august 2018 ,Mai mult de atat pentru sustinerea operatiuni de functionare avem nevoie de un cash flow necesar suportarii cheltuielilor cu materia prima ,energia electrica angajatii..... iar banii aferenti prin rambursare ar fi mai mult decat necesari....
george-neagu, moderator