Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cod CAEN magazin online - vanzari servicii
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cod CAEN magazin online - vanzari servicii

Buna ziua,
ce coduri CAEN trebuie pentru infiintarea unei firme ce detine un magazin online ce vinde servicii de curatenie, plata cu cardul

Va multumesc!
de fapt cred ca o sa bag toate codurile CAEN ce se pot baga, dar care e cel principal? E 4791,pt magazin online SAU e codul pt servicii curatenie?
EAgache, utilizator
pt. curatenie aveti grupa 812.
multumesc! Aveti idee daca acesta va fi CAEN principal?
da, daca asta va fi sursa pricipala de venit estimat.
EAgache a scris:

multumesc! Aveti idee daca acesta va fi CAEN principal?

si totusi, nu poate fi interpretabil in sensul ca obiectul principal de activitate este vanzarea unor servicii printr-un magazin online? (deci cod caen principal 4791) Din cate am citit serviciile pot asimilate vanzarii cu amanuntul, ce-i drept, sursa este wikipedia.....
Eu pe acel magazin pot sa vand si servicii de plimbare a cainilor de ex, pe langa cel de curatenie, nu mai bine trec caen 4791 si imi iau de-o grija?
EAgache, utilizator