Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ore suplimentare
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ore suplimentare

Daca exista un salariat care lucreaza sambata si duminica, cate o ora, cum se procedeaza?
Ca repaus saptamanal?
Are program de luni pana vineri cate 8 ore pe zi si sambata si duminica ar trebui sa mearga sa faca incasari cate o ora.
george-neagu, moderator
Buna ziua,
Fiecare salariat are dreptul la 48 de ore consecutive de repaus saptamanal. Nu puteti sa stabiliti un astfel de program in fiecare saptamana.