Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... permis suspendat alcool 0.21
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

permis suspendat alcool 0.21

Salutare,

Zilele trecute am fost depistat conducand cu o alcoolemie de 0.21%
Permisul mi-a fost suspendat pt o perioada de 90 zile.
Din cate am inteles, sunt obligat sa ma prezint la examenul pentru redobandire.
Intrebarea mea este: Pot beneficia de o reducere a suspendarii daca iau testul?
Sau aceasta nu este valabila pt alcool si trebuie totusi sa astept cele 90 zile?

Multumesc,
Catalin
catadtst, utilizator