avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 409 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Proces BET365 si ONJN
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Proces BET365 si ONJN

Buna ziua!
Zilele trecute am vazut pe site-ul just.ro ca Bet365 a primit o hotarare in urma procesului impotriva ONJN. As dori sa-mi spuneti cum se interpreteaza hotararea. Este in favoarea sau defavoarea casei de pariuri?

- Solutia pe scurt: Admite în parte acţiunea. Dispune anularea în parte a deciziilor nr. 2168 şi 2169 din 07.09.2015 în privinţa menţiunii din anexa la acestea prin care se stabileşte că dreptul de organizare şi operare este acordat începând cu data de 01.10.2015. Obligă pârâtul Oficiul Naţional pentru Jocuri de Noroc la plata către reclamant a sumei de 100 lei reprezentând taxa de timbru aferentă capetelor de cerere admise. Respinge cererea în rest ca neîntemeiată. Cu drept de a formula recurs în termen de 15 zile de la comunicare, cale de atac care se va depune la Curtea de Apel Bucureşti. Pronunţată azi 15.06.2018 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei conform art. 296 alin. 2 Cod proc. civ.
Document: Hotarâre 2824/2018 15.06.2018

Alte discuții în legătură

Interpretare soluție cod civil....mai băbește b_mario77 b_mario77 Tip solutie: Respinge plângerea Solutia pe scurt: Respinge excepţia tardivităţii formulării cererii de reexaminare împotriva Încheierii nr. ... (vezi toată discuția)
Buna ziua imi explicati va rog mult ce inseamna Şedinţe 25.01.2024 ... Alexrolyy Alexrolyy Buna ziua imi explicati va rog mult ce inseamna Şedinţe 25.01.2024 Ora estimata: 08:30 Complet: 6-MINORI ŞI FAMILIE Tip solutie: Admite in parte ... (vezi toată discuția)
Rejudecare sau modificare hotarare? eugen82 eugen82 o cerere doua capete a fost solutionata la fond astfel: un capat de cerere ca neintemeiat (s-a cercetat fondul), alt capat de cerere pe exceptie (nu s-a ... (vezi toată discuția)