Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Litigiu munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Litigiu munca

Se poate litigiu munca fără avocat?
Daca va descurcati, se poate
Nu este obligatorie angajarea unui avocat.
Ce documente ar trebui prezentate
depinde de natura litigiului pe care doriti sa il initiati. E litigiu de munca, dar ce problema aveti in legatura cu raporturile de munca?
Ce obiect are litigiul?

Sarcina probei în conflictele de muncă revine angajatorului, acesta fiind obligat să depună dovezile în apărarea sa până la prima zi de înfăţişare.