Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Incasari numerar
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Incasari numerar

Buna ziua.Cum se poate incasa de la persoane fizice in numerar o singura factura de 35000 lei?daca se face ctr de vanzare-cumparare cu plata in rate,se poate incasa intr-o singura transa 12000 lei,apoi urmatoarea transa 13000 lei,etc conform contractului?
george-neagu, moderator