avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 792 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Vanzare imobile persoane fizice plafon TVA
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Vanzare imobile persoane fizice plafon TVA

una ziua!
V-as ruga sa imi confirmati ca plafonul actual maxim al tranzactiilor imobiliare pentru persoana fizica pana la care nu se plateste TVA , este de 88500 euro sau 300000 lei?
Multumesc anticipat!

Alte discuții în legătură

Vanzare imobile persoana fizica plafon pana la plata tva saphirr saphirr Buna ziua! V-as ruga sa imi spuneti care este plafonul actual maxim al tranzactiilor imobiliare pentru persoana fizica pana la care nu se plateste TVA? Era ... (vezi toată discuția)
Tranzactii imobile persoana fizica plafon tva saphirr saphirr Buna ziua! V-as ruga sa imi spuneti care este plafonul actual al valorii tranzactiilor imobiliare pentru persoana fizica pana la care nu se plateset TVA? In ... (vezi toată discuția)
Tva in urma vanzarii a doua locuinte pemu0000 pemu0000 In situatia in care am vandut o casa noua construita de mine in urma cu 6 luni si acum vreau sa vand un apartament vechi (1981 construit) cumparat prin ... (vezi toată discuția)